Salon

Urządzamy salonJa urządzić salon? Salon to najbardziej reprezentacyjna częśc mieskzania czy domu, miejsce gdzie przyjmujemy gości, spędzamu większą część dnia. Jednocześnia salon musi łączyc w sobie kilka funkcji. W mniejszych mieszkaniach jest to nie tylko miejsce gdzie spędzamy dzień na przykład czytając czy oglądając telewizję, ale salon pełni też funkcję jadalni czy gabinetu, gdzie poświęcamy się pracy przy komputerze.

Urządzamy salon w mieszkaniu

W zależności od funkcjonalności salonu możemy podejśc do aranżacji tego pomieszczenia na bardzo wiele sposobów. Jeżeli salon ma być tez jadalnią, na pewno musimy przewidzieć przestrzeń na stół i krzesła. Częstym wyposarzeniam pokoju dziennego jest też niski stolik kawowy, czy zestaw wypoczynkowy, kanapa i fotele. W większości polskich domów naczelne miejsce w salonie zajmuje telewizor wraz z resztą sprzędtu RTV. Jeżeli przestrzeń nam na to pozwala możemy być oryginalni i pokusić się ustawienie w centrlanym miejscu na przykład akwarium, wktóre również można wpatrywac się godzinami.

Gabinat, pokój do pracy

Małe mieszkanie moze znusić nas do uwglednienia w projekcie salonu również przestrzeni do pracy. W kącie salonu można wstawić biurko i wygodne krzesło. Warto tez z góry zaplanowac oświetlenie (dobrze korzystać maksymalnie ze światła dziennego) i dostep do gniazdek lelektrycznych czy sieci Internet. Mebel służący za biurko może w weekendy zamieniać się w stół przy którym cała rodzina spotka się na niedzielnym obiedzie.

Leave a Reply