Kawalerka

Jak urządzić małe mieszkanie?

Jak urządzić mieszkanie. To pytanie zadaje sobie każdy po zakupie bądź wynajęciu mieszkania. Część z nas ma spójną koncepcję na aranżacje nowych wnętrz, nawet jeszcze przed finalizacja transakcji, ale nie każdy jest w stanie zaplanować wykończenie nawet małego mieszkania. Wydawać by się mogło, że urządzenie kawalerki będzie prostsze niż aranżacja apartamentu, przecież to to tylko pokój z aneksem kuchennym i łazienka  – dwa pomieszczenia.

Urządzamy kawalerkę

Nic bardziej mylnego! W przypadku dużego, przestronnego mieszkania można się skupić bardziej na kwestiach estetycznych ponieważ sprawy użyteczności będzie można rozwiązać dość prosto, ze względu na sporą ilość przestrzeni. Inaczej sprawa wygląda gdy chcemy się urządzić na 27 metrach kwadratowych razem z psem kotem i kameleonem. Przestrzeni wyraźnie brak. Na szczęście nie jesteśmy skazani na życie w brzydkim lub niefunkcjonalnym lokalu. Musimy tylko bardzo dokładnie przemyśleć każdy element wyposażenia naszego małego – wielkiego mieszkania!

Małe, praktyczne mieszkanie

Współcześnie mamy dostęp do wielu bardzo przemyślanych i do tego estetycznych rozwiązań, które uda się nam zastosować nawet w najmniejszych wnętrzach. Z pomocą gotowych rozwiązań, lub samodzielnie, jeżeli mamy trochę zdolności stolarskich, możemy wykonać różnego rodzaju antresole, które pozwalają znacząco powiększyć powierzchnię użytkową naszego mieszkanka. Poza tym cały czas rośnie oferta mebli wielofunkcyjnych, które łączą w sobie funkcjonalności kilku oddzielnych mebli, np: biurko i łóżko, które możemy zmieniać z jednej postaci do drugiej kilkoma prostymi ruchami. Dzięki tego typu rozwiązaniom jesteśmy w stanie urządzić pięknie i funkcjonalnie nawet naprawdę małe mieszkanie.

Leave a Reply