Wnętrze w stylu nowojorskim – jak je urządzić?

Mieszkania w stylu nowojorskim często stanowią inspirację dla architektów. Styl nowojorski we wnętrzach możemy kojarzyć z filmów seriali, stron internetowych z inspiracjami. Charakteryzuje się on prostotą i funkcjonalnością, to dlatego ceni go tak wiele osób. Jak go wprowadzić do swoich wnętrz?

Połączenie elementów klasycznych ze stylem glamour

Łącząc klasykę z elegancją dodamy naszym wnętrzom odrobinę nonszalancji i klasy. Nowy Jork ma swój niepowtarzalny klimat, który czuje się właśnie w mieszkaniach, gdzie przeważnie spotkamy piękne drewno na podłogach, połączenie nowoczesności z antykami. Nowojorskie mieszkania charakteryzują się otwartą przestrzenią, dlatego dobrym pomysłem jest połączenie kuchni z dużym pokojem. Jedyne, co powinno oddzielać te pomieszczenia to stylowy blat.

Na ścianie możemy zostawić surową cegłę lub przemalować ją na biało – pięknie będzie się komponowała z drewnem we wnętrzu. Kolory ograniczmy do niezbędnego minimum. Nowojorskie mieszkania nie lubią przepychu. Wybierajmy raczej biel, beż, czerń czy odcienie szarości.

Nowojorski luksus w niskiej cenie

Wcale nie musimy wydawać fortuny, by odmienić mieszkanie. Mieszanie w stylu nowojorskim to połączenie tanich przedmiotów z tymi bardziej ekskluzywnymi. Antyki możemy znaleźć na targach, wyprzedażach garażowych, grupach internetowych, gdzie ludzie pozbywają się ich za grosze, bo zawalają im mieszkanie. Będzie nas to kosztowało nieco cierpliwości, ale z pewnością się opłaci.

Bardzo ważne w nowojorskich wnętrzach są detale, np. klamki, które bez problemu możemy wymienić bez konieczności wymiany całych okien czy drzwi. Nie bez znaczenia są także osobiste pamiątki o charakterze sentymentalnym. Jednak żaden z elementów nie może być tutaj przypadkowy. Detale muszą stanowić o całości, a więc muszą być jej spójnymi częściami.