Nowoczesne mieszkanie – czyli jakie?

Nowoczesne mieszkanie powinno być minimalistyczne, cechować się sporą przestrzenią. Nie ma tu miejsca na chaos, bałagan, eklektyzm stylów. Czym jeszcze powinno się charakteryzować nowoczesne mieszkanie?

Dyscyplina kolorystyczna

nowoczesne mieszkanieOglądając nowoczesne mieszkania, możesz odnieść wrażenie, że są zbyt…surowe. Urządzając mieszkanie w nowoczesnym wydaniu, musimy pamiętać o dyscyplinie – zarówno stylistycznej, jak i kolorystycznej. Króluje przede wszystkim biel, czerń oraz odcienie szarości. Skupiamy się na niewielkiej ilości barw i materiałów. Na ścianach mogą być “gołe” cegły lub pomalowane na biało, beton architektoniczny, dekoracyjny tynk czy ostatnio popularne ściany magnetyczne. Jako pokrycie podłóg dobrze jest wybrać drewno – tutaj dywany raczej się nie sprawdzą – chyba, że niewielkie.

Nowoczesne mieszkanie, czyli przestrzeń

W nowoczesnych wnętrzach bardzo popularne jest łączenie kuchni z salonem, oddzielając je od siebie szerokim blatem. Dzięki temu uzyskujemy mnóstwo przestrzeni, a wnętrze nabiera stylu. Oczywiście zachowujemy jednolitość kolorystyczną i stylistyczną. Kuchnia jest centrum wydarzeń, bo to tu najczęściej plotkuje się przy kawie czy je wspólne śniadania. Połączenie z salonem daje wrażenie otwartości.

Modny trójwymiar

Jeśli mamy niewielkie mieszkanie, warto je optycznie powiększyć. W nowoczesnych wnętrzach królują panele lub fototapety 3D. To świetny sposób na optyczne powiększenie wnętrza, a także nadanie wnętrzu niebanalnego charakteru. Do wyboru mamy mnóstwo wzorów, które są przygotowywane na wymiar. Można je spokojnie myć, więc posłużą nam na lata. Zarówno panele 3D, jak i fototapety są odporne na wilgoć, więc sprawdzą się również w łazienkach czy kuchniach.

Innymi sposobami na powiększenie wnętrza jest zawieszenie luster. Ściana, na której chcemy zawiesić lustro powinna być gładka i idealnie prosta. Lustra powinny być symetrycznie rozmieszczone – jeśli decydujemy się na umieszczenie kilku.

Dodatki

Wybierając dodatki do nowoczesnego mieszkania, postawmy na szkło, złoto, srebro. Nie decydujmy się na kolorowe narzuty, sterty poduszek zakrywających sofy, a jedynie na niewielkie detale, które nadadzą klasy całości. Możemy wybrać ciekawe klosze lamp czy wręcz przeciwnie – “surowe” lampy stylizowane na żarówki zwisające na długich kablach z sufitu. Dzięki temu nasze wnętrze zyska świeżość.