Białe dodatki do mieszkania – co warto kupić?

Białe dodatki do mieszkania są teraz bardzo na topie. Warto w nie zainwestować nie tylko dlatego, że wyglądają stylowo, ale także pasują do praktycznie każdego wnętrza. Stanowią wspaniałe uzupełnienie nowoczesnych mieszkań, ale także tych w stylu retro. Sprawdź, co warto kupić i zainspiruj się na wiosnę.

Biała tapeta

Jeśli całe nasze mieszkanie jest w bieli, warto wybrać jeden mocniejszy akcent. Wybierzmy białą tapetę, ale przykładowo z tłoczeniami. Może to być także naklejka, która imituje białą cegłę – to bardzo modne rozwiązanie, zwłaszcza w mieszkaniach w stylu nowojorskim. Popularne są także ogromne zdjęcia przedstawiające symetryczne kształty.

białe dodatki do mieszkaniaDekoracyjne zegary

To obowiązkowy element w mieszkaniach, gdzie główną rolę odgrywa biel. Możemy wybrać minimalistyczny zegar, gdzie jedynie wskazówki będą czarne, jak i taki cały w bieli. Bardzo ładnie wyglądają również “dworcowe” zegary – szczególnie w mieszkaniach w stylu retro. Na rynku dostępny jest ogromny wybór zegarów ściennych – rzeźbione, bez obudowy – jedynie ze wskazówkami. Dopasujmy go do stylu mieszkania, by był spójny z całością.

Białe dodatki do mieszkania

Detale stanowią o całości, dlatego powinniśmy zadbać o każdy szczegół, który wnosimy do naszych czterech kątów. Popularnymi rozwiązaniami są doniczki, które mogą nam posłużyć jako organizery np. na biurko, do przechowywania pędzli do makijażu. Rzeźbione, porcelanowe figurki, które kiedyś były obowiązkowym elementem wystroju, tabliczki z motywującymi napisami, proste, minimalistyczne obrazy w białych ramach. Modnym dodatkiem są wiszące, przezroczyste kwietniki, które wyglądają jak mini lampiony. Umieszczamy w nich niewielkie kwiaty, np. kaktusy. Jeśli mamy pokój z kominkiem, możemy ustawić na nim białe świeczniki. Świece niech będą w innym, podobnym kolorze, ale powinny się odróżniać od świeczników.

By zainspirować Cię do zmian, poniżej zamieszczamy kilka wnętrz, w których biel odgrywa główną rolę. Warto odmienić coś w swoim wnętrzu – szczególnie na wiosnę. Wcale nie musimy wymieniać wszystkich dodatków, czasami wystarczy biała farba w sprayu, by dać drugie życie przedmiotom, które już mamy na wyposażeniu.

białe dodatki do mieszkania białe dodatki do mieszkania białe dodatki do mieszkania białe dodatki do mieszkania